امروز پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

برخی مشترکان تلفن همراه معترض هستند که چرا با وجود لغو پیامک های تبلیغاتی همچنان بعضی از آنها را دریافت می کنند. احتمالا برای شما هم پیش آمده که پیامکی دریافت و فکر کنید تبلیغاتی است یا احساس کنید برای این پیامک‌ها از حساب شما پول کم می‌شود، اما متوجه نشوید کدام پیامک با هزینه و کدام پیامک به صورت رایگان برای شما ارسال می شود.

بیایید بیشنر در مورد این موضوع صحبت کنیم:

نوعی از پیامک‌ها وجود دارند که به آن‌ها ارزش افزوده می‌گویند و مشترک بر بستر آن سرویس خاصی را دریافت می‌کند. اولین پیامکی که از این سرشماره‌ها برای مشترک ارسال می‌شود، رایگان است و مبلغ پیام‌های بعدی در آن ذکر شده است. در صورت فعال‌سازی سرویس مورد نظر، برای هر پیام، مبلغ معینی از حساب شما کسر می‌شود.این نوع پیامک ها از طرف خود اپراتور ها ارسال می گردد.سیستم سرویس های ارزش افزوده یا مبتنی محتوا به قدری ساده می باشد که حتی یک کودک هم می تواند آن را ناخواسته فعال نمایید زیرا هدف اینگونه پسرویس ها دریافت هزینه از مخاطب می باشد.

البته طی تحقیقاتی که انجام شده است ۸۰ درصد استفاده کنندگان از تلفن همراه از دریافت اینگونه سرویس ها کلافه هستند و در بیشتر موارد ادعا می شود که بدون فعال سازی اینگونه سرویس ها پیامک ها برای آنان ارسال می شود و هزینه آن به صورت حساب آنان اضافه می گردد. و تنها راهی که اپراتور های تلفن همراه پیش روی مخاطبان تلفن همراه قرار می دهند قطع پیامک های تبلیغاتی می باشد و باز همچنان این پیامک ها برای ایشان ارسال می گردد.

 

پیامک های تبلیغاتی پیامک هایی هستند که عموما با موضوع تبلیغات و اطلاع رسانی برای شما ارسال می گردند.در پیامک های تبلیغاتی عموما کالا یا خدماتی به شما معرفی می گردد که جنبه اطلاع رسانی دارد و نه تنها هزینه ای برای شما ندارد بلکه بیشتر اوقات دارای منفعت می باشد زیرا تخفیفات، حراجی ها،افتتاح اماکن جدید،طرح ها و شرایط ویژه را به شما اطلاع می دهند.

چگونه می توان تفاوت پیامک های تبلیغاتی و ارزش افزوده را تشخیص داد؟

پیامکهایی که با مضامین تبلیغاتی برای شما ارسال می شود تماما از بستر شماره هایی با پیش کد ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۵۰۰۰ ، ۰۲۱ ، ۰۲۶ و ۹۰۰۰ ارسال می شوند.

پیامک هایی که با مضامین مسابقات و آموزش و …. ارسال می گردند از بستر شماره هایی با پیش کد ۷۰ و ۲۰ ارسال می شوند.

برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.نفر اول شما باشید!